Knihy, knížky...čtení

Off-topic, pokec...

Moderátoři: pascal, keba

Joey_The_Lion
Kontaktovat uživatele:

Knihy, knížky...čtení

Příspěvekod Joey_The_Lion » 30. bře 2011 20:50

Ahoj,
snad mě za tohle téma tady nikdo neukamenuje nebo tu nebude zbytečný :D Četl jste někdo nějakou zajímavou knížku, která se netýká cvičení a výživy? :D Dejte mi tip :)
"4"
Dear thrusters, F*CK YOU!!!

Kaduhaz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kaduhaz » 30. bře 2011 20:52

Zrovna čtu k maturitě a hodně mě zaujaly knížky od E.M.Remarqua - všechny :P , hodně dobrá knížka je Smrt je mým řemeslem od Merleho..Ted čtu Velkýho Gatsbyho, taky to neni špatná knížka ;)
"Jaká je vaše sexuální orientace?"
"Jsem katolický kněz."
Obrázek

Joey_The_Lion
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joey_The_Lion » 30. bře 2011 21:00

Já od Merleho četl Malevil a docela zajímavý :) A Smrt je mým řemeslem jsem si chtěl taky přečíst, ale nějak se mi to vykouřilo z hlavy, dík za připomenutí. Kdysi jsem ji viděl za pár korun v Levných knihách, snad ji tam budou ještě mít :)
"4"

Babis
Supporter

Příspěvekod Babis » 30. bře 2011 21:06

když už to tady probíráte, potřeboval bych prosim vás poradit :D
http://www.szds-oa.cz/kanon-literarnich ... n-230.html
musim si vybrat 10 knížek k maturitě a jelikož jsem ve třeťáku, tak už bych měl pomalu začít.. :D
četli jste někdo něco z toho, popř. líbilo se vám to? :D
edit.: má jich bejt 20 :-O

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 30. bře 2011 21:15

Babis: jako kluk jsem cetl Robinsona Crusoe od Defoa a libilo se mi to, dal Kytici (je to kratky), Maj (je jeste kratsi). Jeste na zakladce jsem cetl Babicku (nesnasim) a Malyho prince (to slo totalne mimo me).
Kdybych byl na tvym miste, tak bych si precetl Krysare a Jmeno Ruze, ty se mi z ukazek libily...
Jinak ja muzu doporucit tvorbu Andrzeje Sapkowskeho. Hlavne dilo Zaklinac...
Fuckings cool, but Jim is a romantic type

Hanz

Příspěvekod Hanz » 30. bře 2011 21:24

Z toho co jsem já přečetl poslední dobou bych doporučil román Bratři Karamazovi od Dostojevského, thriller Zelená míle od Stephena Kinga (určitě jste viděli film :P) nebo krátkej román Lidská komedie od Williama Saroyana :) Nebo horor Rosemary má děťátko od Iry Levina. Do tohodle topicu asi budu sem tam přispívat, poslední dobou jsem se nějak rozečetl.

Kaduhaz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Kaduhaz » 30. bře 2011 21:28

Z toho seznam bych bral/sám mám v seznamu: Styron – Sophiina volba, Exupéry – Malý princ, Remarque – Na západní frontě klid, Fuks – Spalovač mrtvol(klasika), Erben – Kytice, Neruda – Povídky malostranské. Pak bych si bejt tebou přečet: Boccaccio – Dekameron, Stendhal – Červený a černý, Ecco - Jméno růže :wink:
Jinak ten seznam máte nějak divně krátkej :idea:
"Jaká je vaše sexuální orientace?"

"Jsem katolický kněz."

Obrázek

Candát

Příspěvekod Candát » 30. bře 2011 21:32

Nejlíp přečíst všechny, jeden titul krásnější než druhý. Ale to asi slyšet nechceš, že? :lol:
Za sebe bych ale rozhodně nemohl vynechat: Remarque – Na západní frontě klid, Olbracht – Nikola Šuhaj loupežník, či Ecco - Jméno růže
a Hemingway – Sbohem, armádo.

Babis
Supporter

Příspěvekod Babis » 30. bře 2011 21:32

Slyšel jsem referát o Malym princi a totálně s tebou souhlasim, Exupéry si musel něco píchat, když to psal.. Robinsona, Krysaře a Jméno růže si teda určitě přečtu, Kytici jsem čet jako malej, tenkrát jsem byl úplně vyděšenej :D Máj uvidim jak bude nálada, knížky čtu fakt odmalička, takže se Sapkowskim jsem se samozřejmě setkal a Zaklínač patří mezi moje nejoblíbenější knížky, četl jsem 3 knížky asi z pěti a mám sběratelskou edici hry na PC :D normálních knížek už jsem přečet celkem dost, nesnášim knížky z knihovny, takže jsem si je kupoval a vrazil sem do toho už skoro 30k, ale s těmahle knížkama mám dost problémy..
a samozřejmě díky za odpověď.. :wink:

Babis
Supporter

Příspěvekod Babis » 30. bře 2011 21:35

než sem odpověděl Jimimu tak se to tady nějak nakupilo.. :D no tohle je nižší úroveň, víc knížek je tady http://www.szds-oa.cz/kanon-literarnich ... n-292.html

domino93

Příspěvekod domino93 » 30. bře 2011 22:17

Od E.M.Remarqua som čítal "Čas žitia a čas umieranie" Skvelá kniha chystám sa aj na iné knihy od neho. A ja odporúčam Henri Charriére Motýľ I. a Motýľ II. ozaj skvele knihy z skutočnosti.
Do what you love, love what you do!

Balthazar

Příspěvekod Balthazar » 30. bře 2011 22:23

beletria - ruski realisti, vacsina veci krasne citanie, rusi su proste dobri, dalej norman mailer a jeho katova piesen je dobra, potom klasika typu mario puzo a jeho krstny otec a blazni zomieraju. nikdy som nenasiel pochopenie v malom princovi, cital som to asi 3x ale nikdy ma to nijak nenadchlo, rovnako ako vo veciach typu pan prstenov...asi mi chzbaju bunky na take veci

historicka literatura - oblubujem veci od browninga a a.j.p. taylora, spickovi historici

faktografia - naposledy som cital mosad od blacka a morrisa a zidia v rimskom svete od granta, takisto kvalitna literatura

trening - cely westside, elitefts ebooky, rippetoe, klasika

momentalne drvim odbornu literaturu v oblasti priestoroveho planovania a uzemneho rozvoja ale to asi nikoho nezaujima :D
Stop acting like a douche, keep your mouth shut, train the right way, and win.

Knowledge is power..arm yourself

What lack in genetics, I make up for with determination and discipline.

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 30. bře 2011 22:54

Balthazar píše:momentalne drvim odbornu literaturu v oblasti priestoroveho planovania a uzemneho rozvoja ale to asi nikoho nezaujima :D

Taky ctu UML 2 a unifikovany proces vyvoje aplikaci a do svych top 10 knih bych to asi nedal :)
Fuckings cool, but Jim is a romantic type

Joey_The_Lion
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Joey_The_Lion » 31. bře 2011 8:47

Jméno ruže se mi ještě neodstalo do ruky, ale zato jsem od Eca "četl" jinou knížku. Foucaultovo kyvadlo. Každou stránku jsem musel číst nejméně 5x a stejně jsem pořádně nepochopil, o co tam jde. Dal jsem tedy asi jen 5 stránek a konec :D Jinak teď musim mít ke zkoušce přečtenou knížku od Machiavelliho - Vladař. A hrozně mě to baví. Pokud by někoho zajímalo, jak správně řídit absolutistickej stát, doporučuju :D
"4"

Smikee

Příspěvekod Smikee » 31. bře 2011 16:45

Mě asi nejvíce ze všech knih, co jsem přečetl, zaujala Citadela od Exuperyho, co věta, to v podstatě dobrá rada do života. Sice je to občas trošku nudný, ale nakonec to oceňuju:). A k maturitě dál doporučuju třeba: Shlink-Předčítač, Poe-Povídky a Havran, Orwell-Farma zvířat, Čapek-R.U.R.,Bílá nemoc,Matka. Je to všecko krátký :)
Cvičit, žrát, s*át a spát!

Zpět na “Všehochuť”