Zaděláváte si na zranění?

vše o budování svalové hmoty a síly...

Moderátoři: pascal, keba

keba
Moderator

Příspěvekod keba » 28. kvě 2009 7:42

Zkus rehabko na ramena nemam teď přímo odkaz, ale tu na IF by něco mělo být.Kdyžtak to sem hodim až přídu z worku.A ještě bych volil dynamický strečink na začátku a statický až na konci dělam to tak poslední dobou a je to very gut.

Kost_roun II.

Příspěvekod Kost_roun II. » 28. kvě 2009 8:22

keba píše:Zkus rehabko na ramena nemam teď přímo odkaz, ale tu na IF by něco mělo být.Kdyžtak to sem hodim až přídu z worku.A ještě bych volil dynamický strečink na začátku a statický až na konci dělam to tak poslední dobou a je to very gut.

Popíšu Ti zhruba svojí rozcvičku - 10 min.kolo,potom kroužení ramen,loktů,pár velice lehkých tlaků na ramena,protažení tricepsů s lehkou jednoručkou za hlavou - pár opakování,pár střídavých bic zdvihůjednoruč.To všechno ve svižnějším tempu s malou váhou.Pak si dám 20 op. benche jen s osou,12 s 50 kg,8 s 75kg,3 s 90kg a pak teprve začnu těžké série 90 - 100 kg...
Nejhorší je svádět svoje neúspěchy na genetiku,být hubený,neznamená ji nemít.
Za rok může být totiž všechno jinak...

Olas11

bench

Příspěvekod Olas11 » 28. kvě 2009 9:31

S tím benchem..., takže by se měl třeba v nějakym treninku(tim myslim cely trenink např 6 tydnu) vypustit bench a nahradit něčim jinym? např? tlaky s jednoručkama na šikme lavičce? Díky za odpověd
25let | 180cm | 75kg |

keba
Moderator

Příspěvekod keba » 28. kvě 2009 9:35

Kostroun:

něco málo tady http://www.osvalech.cz/c-151-zdrave-rameno-ii..html

a tohle dělam občas já a ramena jsou teď v cajku http://www.youtube.com/watch?v=oI_MzRbZDJ8

Kost_roun II.

Příspěvekod Kost_roun II. » 28. kvě 2009 9:51

keba píše:Kostroun:

něco málo tady http://www.osvalech.cz/c-151-zdrave-rameno-ii..html

a tohle dělam občas já a ramena jsou teď v cajku http://www.youtube.com/watch?v=oI_MzRbZDJ8

Super - vyzkoušim...dík!
Přesně při tom prvním cviku z youtube videa - ten pohyb jako když se vzdáváš :) ,tak při tom mi v tom mym bolavym rameni křupe a přeskakuje...teď jsem to zkoušel jen tak bez zátěže a už mě zase začíná pálit rukaod ramene-přes biceps dozadu do lokte...

keba
Moderator

Příspěvekod keba » 28. kvě 2009 10:41

Ještě by to chtělo nepřetěžovat přední deltovou hlavu takže taky všelijaký upažování v předklonu, ve stoji, delt deck, i u přítahů zabírají.Já je izolovaně cvičím jen někdy nevidím v tom moc rozdíl, řekl bych, že u mrtvol, přítahů, veslování se zadní deltová hlava zapojí dost.

Kost_roun II.

Příspěvekod Kost_roun II. » 28. kvě 2009 11:49

Já izolovaně ramena necvičím vůbec,zadní delty mám lepší než přední jen z tréninku zad...
Ale musim říct,že jsem si doma na nečisto udělal tu soustavu cviků z youtube,jak si mi poslal a že mi po chvíli to rameno křupat přestalo,asi se to nějak promázlo,nebo to zapadlo zpátky,kam mělo,ale je to cajk.Budu se tímhle stylem rozcvičovat...pookřál jsem jak ten doktor ve Vesničko má středisková,když se mu odblokly ty záda.. :D :D Dík!

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 30. kvě 2009 8:42

Dá se najít i tady, stačí trochu hledat: http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=93

Bitas

Příspěvekod Bitas » 26. čer 2010 14:43

Keba:

díky za inspiraci, potřeboval jsem něco takovýho už docela dost. Určitě vyzkouším, už jsem z všelijakejch mastiček a pilulek dost skeptickej, protože to bylo jen dočasné řešení.
Rád používám funkční vícekloubové cviky typu motýlek, bicepsový zdvih spodní kladky a milion serií na předloktí.

Marek.R

Příspěvekod Marek.R » 16. zář 2011 14:27

Zdravím,
Stalo se někdy někomu nějaký zranění nebo něco že to co nabíral měsíce ztratil během týdnů ?

Otázka je potom jestli není lepší dělat jenom rekreační sport pro udržení těla a pro radost když tohle člověk čte tak tím si odrovná během pár let klouby a tělo a co potom :)

keba
Moderator

Příspěvekod keba » 16. zář 2011 14:30

Je to život no, dělej co tě baví. Hrát to na zdraví nemá moc cenu, člověk se bude šetřit, sportovat přesně tak , aby byl co nejkomplexnější a nejzdravšější a pak uklouzne ve vaně a zlomí si pánev. Prostě zranění patří k životu a dřív či později prijdou

Tenhle sport má cenu dělat, stejně jako jiný sporty.

Marek.R

Příspěvekod Marek.R » 16. zář 2011 15:11

Ono se třeba říká že vysocí lidé jsou silní ja mám 195-7cm a přijde mi spíše výška jako nevýhoda. Ve všech sportech lidi kolem 175-180 jsou takový při zemi rozpoložení mezi výbušností, rychlostí, sílou a podobně ....

Jde to vidět u v bojových zápasech a podobně ...... Mám pár kámošů právě od 190-198 cm a taky často hrajeme basket jsme takový opičáci sama noha sama ruka. Ale jak mile čuchneme k činkám boooom a hned zranění hlavně Kolena, Ramena a Záda .....

Nevím já jsem dělal mrtvolu s 150kg potom jsem sel na 160Kg špatny pohyb prdlo mě zádech po rehabce jsem jel s 50kg přejdu na 90kg zase mě tam prdlo. 2 měsíce oddych 60kg 80kg 90kg 14 dni dobry a pri 80kg mě tam sase prdlo :) tak jsem se na posilku vykašlal a posiluji s vlastním tělem jenom hrazda me chybí .....

Třeba známí z posilovny má kolem 170cm váží 80kg a tahá 220kg na mrtvolu to je šílený a přitom to má jako rekreaci a jinak studuje Právníka.
Ale taky mu při sumo - mrtvole ruplo něco ve stehně a 4 měsíce rehabky. :)

Brozman
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Brozman » 16. zář 2011 15:26

Timpa: nie, ze by som sa nejak do cvicenia s cinkami vyznal, ale moze to byt aj nedostatocnym rozcvicenim.

ja som na tom ako ty, akurat som sa na cinky vykaslal pri druhej navsteve posilky - absolutne ma to nebavilo. je to nieco ine, ked presuvam pri cviceni svoje telo a ked napr. lezim na lavicke a tlacim cinku na seba - proste je to pre mna nezazivne.

inak ta vyska by sa naozaj hodila na basket - predpokladam, ze aj vesias kose, je tak?

ja mam 185cm a ked budem mat chut, natrenujem to aj ja.. u mna vsak prevladaju skor pomale svaly - behaval som dlhe trate a tzn. ze odraz a rychlost u mna nula bodov. lebo ak je niekto dobry sprinter - ma dobre predpoklady aj na skoky, takych som poznal dost..

ale to som uz trochu mimo temy.

moja rozcvicka vyzera nejak takto (niekedy som ju nerobieval vobec, ale nechcem zacat az vtedy, ked bude neskoro) - je to zamerane na cele ruky-> zapastia, lakte, ramena:

http://www.youtube.com/watch?v=N7187Yqpq6I
http://www.youtube.com/watch?v=-hlWgH3_0NU

nepodcenovat to! nasli sa ludia, ktorym tato rozcvicka pomohla ci uz pri bolestiach laktov alebo ramien! dokonca aj tu na forku :)

Zpět na “Trénink”