Benčové triko

vybavení, pomůcky k maximálnímu výkonu...

Moderátoři: pascal, keba

cony

Benčové triko

Příspěvekod cony » 20. kvě 2008 16:37

Jaký je nejlepší dres na benč měl jsem titan fury a potřebuju novej poradíte mi někdo???Nějakej s přiznivím poměrem cena/výkon dík :D

bestial
Coach

Příspěvekod bestial » 20. kvě 2008 17:03

ono zalezi na tom akym stylom bencujes :)
Už jen jedna další ampule
Ješte nás čeká sláva
Jednou nás to všechny zabije
No zatím to nakopává.

What I lack in determination, I make up in my superior genetics.
https://www.facebook.com/jan.michalov.trener

seigon

Příspěvekod seigon » 20. kvě 2008 19:34

a v akej federacii

Filaxis
Supporter

Příspěvekod Filaxis » 20. kvě 2008 21:28

A snad trochu aj od typu postavy. Viac sa inak asi dozvies na freezone fore, tutok je to samy kulturista a Waterbury a tak :wink:
Silovy trening je viac nez len dvihanie zeleza. Je to forma meditacie, filozofia, zivotny styl.

joeart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod joeart » 20. kvě 2008 22:42

Filaxis píše:A snad trochu aj od typu postavy. Viac sa inak asi dozvies na freezone fore, tutok je to samy kulturista a Waterbury a tak :wink:

no dovol kto ti tu je kulturista?
FP: what about bench? Bench shows who´s the strongest
Benedikt Magnusson: bench is for women…

POWER-SPORT

cony

Příspěvekod cony » 21. kvě 2008 16:09

ve federaci IPF. a snažím se mostovat

bazinger

Příspěvekod bazinger » 21. kvě 2008 16:10

f6 alebo rage
Obrázek Obrázek

seigon

Příspěvekod seigon » 21. kvě 2008 16:18

asi tiez F6 ale uz ani katany nie su take drahe
do inzeru by som nesiel lebo byta viesiel asi hodne draho kedze v cechach nie je distributor

cony

Příspěvekod cony » 21. kvě 2008 16:28

moc dík :)

Filaxis
Supporter

Příspěvekod Filaxis » 21. kvě 2008 18:07

joeart píše:
Filaxis píše:A snad trochu aj od typu postavy. Viac sa inak asi dozvies na freezone fore, tutok je to samy kulturista a Waterbury a tak :wink:

no dovol kto ti tu je kulturista?

Zabudol som dodat ze az na svetle vynimky, tak prepac :P
Silovy trening je viac nez len dvihanie zeleza. Je to forma meditacie, filozofia, zivotny styl.

triatlet

Příspěvekod triatlet » 20. pro 2009 21:33

Ahoj :)

chci se zůčastnit MČR v benchi juniorů, se závody tohoto druhu nemám žádné zkušenosti a proto si nechám rád poradit od zkušenějších. Zvažuji koupi bencherského trika, má to smysl ? Kolik mi to na závodech přidá a jak často v něm mám trénovat?

děkuji za každou radu a poznámku k věci

drlift

Příspěvekod drlift » 21. pro 2009 7:57

triatlet píše:Ahoj :)

chci se zůčastnit MČR v benchi juniorů, se závody tohoto druhu nemám žádné zkušenosti a proto si nechám rád poradit od zkušenějších. Zvažuji koupi bencherského trika, má to smysl ? Kolik mi to na závodech přidá a jak často v něm mám trénovat?

děkuji za každou radu a poznámku k věci

Nejlepsi jsou ted asi Super Katany. Pokud se podivas na fotky z MS IPF, tak v Katanach benchuje naprosta vetsina lidi (odhadem cca 90%). Na mostovani jsou Katany oznacene A/S. Vzhledem k tvym zkusenostem, bych ale sel radeji do trika F6. Super Katany jsou prece jen hodne tuha trika, coz by ti mohlo delat z pocatku velke problemy.

triatlet

Příspěvekod triatlet » 21. pro 2009 17:46

drlift píše:
Nejlepsi jsou ted asi Super Katany. Pokud se podivas na fotky z MS IPF, tak v Katanach benchuje naprosta vetsina lidi (odhadem cca 90%). Na mostovani jsou Katany oznacene A/S. Vzhledem k tvym zkusenostem, bych ale sel radeji do trika F6. Super Katany jsou prece jen hodne tuha trika, coz by ti mohlo delat z pocatku velke problemy.

Děkuju za odpověd. A jak často v něm trénovat? A co je třeba udělat abych z něj vytěžil co nejvíc a přidal mi třeba těch 20kg a ne jen 5kg ? Co navrhuješ/ navrhujete ?

Patokras

Příspěvekod Patokras » 21. pro 2009 18:09

Tak co se mě týče moc v něm netrénuji,protože zastávám spíš názor,že tím se zhoršují jeho vlastnosti.

Tak 3týdny před závodem dám zhruba 2 tréninky,jednou do max a jednou na zátěž kterou vim že dám na jistotu a tu jdu pak jako základ.

Ohledně toho,aby někomu pomohlo 5kg to mi přijde hodně hodně málo.
Rozhodně bych vzal radši menčí velikost než větší kor když budeš brát furry nebo F6.

Např já mám obvod hrudníku při nádechu 120cm takže by mi měla bejt spíš velikost 46 nebo i 48 ale mám 44 je sice těžší se do toho dostat ale s potravinářskou folií,pudrem a aspon jednim pomocníkem to jde.

Potom už jde o to v jakym silovym poměru máš spodní a horní část benče a o techniku,ikdyž já jsem jí zatím moc v nemostovacim triku řešit nemusel.Mě pomáhá furry o 20až 25kg

U katany nemůžu zatim referovat o menčích velikostech,tam je riziko nespuštění na hrudník,ostatně za týden budu moct referovat jestli ve 44 spustím či ne.

Za překlepy a mystifikace se omlouvám :D
Osobáky (400+270+312,5)
Trh 110kg Nadhoz 147kg
váha okolo 110kg a ročník 1991

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 21. pro 2009 18:16

triatlet píše:
drlift píše:

Děkuju za odpověd. A jak často v něm trénovat? A co je třeba udělat abych z něj vytěžil co nejvíc a přidal mi třeba těch 20kg a ne jen 5kg ? Co navrhuješ/ navrhujete ?

vytaznost z trika je dana jednak tvojou telesnou stavbou (ale s tym nic nespravis) druhak technikou a tretak silou v jednotlivych fazach pohybu.

Pre triko je dost dolezita sila vo vrchnej polke pohybu (da sa dotrenovat tlakmi z prkynek, dotlakmi v kleci, tlakmi proti gumovym expanderom/retazam a obecnym treninkom tricepsov a ramien).

Trenink v nom, tazko povedat, zalezi od toho ako velke problemy ti robi jeho zvladnutie. Obecne z mojich skusenosti sa neda trenovat v triku viac ako 1 krat do tyzdna a to kazdy treti tyzden treba dat trenink bez trika. To je tak maximum.
Pristupov je poviacero (jednak co tu pisal Patokras, ze zaradit triko tak na par treninkov pred sutazou), alebo trebarz trenovat v triku raz do mesiaca aby si videl, ako sa ti zlepsuje sila v triku. Alebo aj castejsie do doby, nez si schopny davat v pohode uznatelne pokusy (osobne doporucujem, najprv zvladnut triko a potom trenovat zbytok a triko nehavat uz len prilezitostne).
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Zpět na “Ostatní ”