Equipment

vybavení, pomůcky k maximálnímu výkonu...

Moderátoři: pascal, keba

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 9. črc 2008 15:02

Mne sa dresy lubia, je pravda, ze dost menia tento sport, ale ze by v tom kvoli dresom bolo menej driny sa mi nezda. Skor by som povedal, ze s dresmi driny pribuda.

Povedat, ze sa technika prisposobuje dresom je trosku nepresne, ono to ide ruka v ruke. Dresy sa prisposobuju "dresovej" technike ... trebarz vacsina drepovych dresov ma tendenciu liftera vykopavat dopredu a zrazat kolena k sebe a lifter aby predviedol dobry vykon tak bojuje nelen s cinkou ale aj s dresom.

Ci je to postavene na hlavu? Mne pride postaveny na hlavu ten sport, kde jazdci na konoch placaju palicou do lopticky (nepamatam si ako sa to vola). Alebo mi pridu postavene na hlavu take F-1tky kde sa to ajtak furt mele o tom, ci dany jazdec nema tituli len vdaka lepsiemu monopostu (ajtak rad pozeravam F-1tky).

Ako uz tu nekto spomenul, tak lift je okrajovy sport a podla mna nim vzdy zostane, preto je nazor laickej verejnosti

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 9. črc 2008 15:09

jeden takový příkladčasto někdo agumentoval běžci a tretrami, ale v tom je obrovský rozdíl. Tretra slouží k tomu, aby co nejlépe s co nejmenšími strátami převedla enegii, kterou sprinter do běhu vloží na dráhu, aby nedošlo k podklouznutí a tím ke strátě této energie. Ale je tam pouze energie kterou běžec vyvinul žádná jiná. Ne tak v liftu.
Když při benči spouštíš činku na hrudník tak dres absorbuje část energie
pocházející od činky. V momentě kdy zatlačíš a pohyb obrátíš tak dres tuto získanou enerigii vrátí spátky čince, to kolik ji vrátí je už o ton jak kdo má zvládnutou techniku proto někomu dres přidá hodně a někomu třeba nic.
Ale ta hlavní věc je, že při vytlačení činky působí energie kterou vyvine
benčař + energie kterou spátky předá dres

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 9. črc 2008 15:12

plus minus, je to trosku zlozitejsie (nechcem zachadzat do veci, ze aky je rozdiel dresu co dava POP a co dava STOP power), ale tez nie kazdy vie tu silu vyuzit ...

tak ci onak, zvladnutim dresu zvysuje lifter svoje maxko o tom sa nikto nehada ... ale neviem co je na tom akoze spatne ...

blaster18

Příspěvekod blaster18 » 9. črc 2008 15:15

anton102 píše:Ale ta hlavní věc je, že při vytlačení činky působí energie kterou vyvine benčař + energie kterou spátky předá dres

Tak s tímhle absolutně souhlasím...to je jak kdyby skokan do dálky našrouboval na boty pružiny, skočil o metr dál, asociace to uznala a šroubovali potom na boty pružiny všichni :)
"Don't ask for a light load - rather ask for a strong back"

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 9. črc 2008 15:18

to jestli je lift postavený na hlavu není možné brát doslova,ale nadneseně
když jde o tu techniku tak jinak vypadá dřep v jednovrstvém a jinak ve dvouvrstvém dresu. Díval jsem se na nějaké videa a jestli se nepletu tak
tam Rantanen dřepoval 500, dívala se se mnou přítalkyně ,ta s činkami nemá nic společné a tukala si na hlavu protože to co viděla by prý dřepem
nikdy nenazvala a já sem s ní musel souhlasit z bídou bych to nazval polodřepem, ale jelikož to odpovídá pravidlům tak vše v pořádku

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 9. črc 2008 15:29

anton102 píše:to jestli je lift postavený na hlavu není možné brát doslova,ale nadneseně
když jde o tu techniku tak jinak vypadá dřep v jednovrstvém a jinak ve dvouvrstvém dresu. Díval jsem se na nějaké videa a jestli se nepletu tak
tam Rantanen dřepoval 500, dívala se se mnou přítalkyně ,ta s činkami nemá nic společné a tukala si na hlavu protože to co viděla by prý dřepem
nikdy nenazvala a já sem s ní musel souhlasit z bídou bych to nazval polodřepem, ale jelikož to odpovídá pravidlům tak vše v pořádku

teraz nechapem co si tym vlastne chcel povedat ...

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 9. črc 2008 15:31

stanley píše:plus minus, je to trosku zlozitejsie (nechcem zachadzat do veci, ze aky je rozdiel dresu co dava POP a co dava STOP power), ale tez nie kazdy vie tu silu vyuzit ...

tak ci onak, zvladnutim dresu zvysuje lifter svoje maxko o tom sa nikto nehada ... ale neviem co je na tom akoze spatne ...

samozřejmě je to popsáno zjednodušeně, ale asi tak to funguje
jestli to je špatně to je věc názoru, já zastávám názor že lift by měl být
hlavně o síle a o zvládnuté technice a pomůcky jako dresy a bandáže by tam neměly co dělat, tak maximálně opasek, ikdyž já osobně nepoužívám ani ten
je to o tom jakým směrem se sport vyvíjí a myslím že ten trend v liftu je dost zcestný

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 9. črc 2008 15:33

stanley píše:
anton102 píše:to jestli je lift postavený na hlavu není možné brát doslova,ale nadneseně

teraz nechapem co si tym vlastne chcel povedat ...

no jak jsem předtím říkal že technika cviku se přizpůsobuje dresům

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 9. črc 2008 15:35

sutaze bez dresov prebiehaju stale, kludne tam mozes sutazit a robit to, co ta bavi ...

x0r tak drepuje aj bez dresov a kvoli tomu, ze mu to tak ide lepsie, takze nieje uplne pravda, ze technika sa prisposobuje dresom ... jak uz som pisal ... ide to ruka v ruke ...

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 9. črc 2008 15:47

stanley píše:sutaze bez dresov prebiehaju stale, kludne tam mozes sutazit a robit to, co ta bavi ...

x0r tak drepuje aj bez dresov a kvoli tomu, ze mu to tak ide lepsie, takze nieje uplne pravda, ze technika sa prisposobuje dresom ... jak uz som pisal ... ide to ruka v ruke ...

tak já nejsu lifter, ale časem se na nějaké soutěži asi ukážu

pokud ano tak je to jenom vyjimka, ale stačí se podívat na soutěže různých federací, tam ta technika v podtatě odpovídá tomu jaké dresy
tam používají samozřejmě můžou být vyjimky jako ve všem

bestial
Coach

Příspěvekod bestial » 9. črc 2008 21:35

seigon píše:myslis ze ked si das dres zabenchujes hned o 30kg viac?

ja hej :lol: :lol: :lol:

anton102 píše:jeden takový příkladčasto někdo agumentoval běžci a tretrami, ale v tom je obrovský rozdíl. Tretra slouží k tomu, aby co nejlépe s co nejmenšími strátami převedla enegii, kterou sprinter do běhu vloží na dráhu, aby nedošlo k podklouznutí a tím ke strátě této energie. Ale je tam pouze energie kterou běžec vyvinul žádná jiná. Ne tak v liftu.
Když při benči spouštíš činku na hrudník tak dres absorbuje část energie
pocházející od činky. V momentě kdy zatlačíš a pohyb obrátíš tak dres tuto získanou enerigii vrátí spátky čince, to kolik ji vrátí je už o ton jak kdo má zvládnutou techniku proto někomu dres přidá hodně a někomu třeba nic.
Ale ta hlavní věc je, že při vytlačení činky působí energie kterou vyvine
benčař + energie kterou spátky předá dres

SI zabudol na to , ze na olympiade je skok o tyci , a tam ten vyjebany hajzel pretekar sa rozbvehne a premeni svoju kyneticku energiu na potencialovu energiu ohybu tej tycky , je to proste podvod , a dokonca je to na olympiade proste skandal :blink:

Tu ide o to ze je to proste iny sport , jak skok o tyci a skok normalny , proste by som to neporovnaval , cvicit v drese som mal prilezitost velmi malokrat ale je to absolutne genialny zazitok a bavi ma to milionkrat viac nez RAW. :) a co sa ochrany tyka , tak v triku ma nebolelo rameno nikdy , bez neho ma boli skoro furt :wink:
Už jen jedna další ampule
Ješte nás čeká sláva
Jednou nás to všechny zabije
No zatím to nakopává.

What I lack in determination, I make up in my superior genetics.
https://www.facebook.com/jan.michalov.trener

Filaxis
Supporter

Příspěvekod Filaxis » 9. črc 2008 23:49

Anton povedat na Rantanenov drep, ze to nebol drep - iste to nebol olympic squat, ale skusim to napisat nejako vyraznejsie, ze pohnut vahou

500 KG

alebo slovom

POL TONY

je umenie a neskutocny prejav sily. Ty v drese vynakladas okrem ineho aj silu na to, aby si nevysiel z drahy - aj tam ti dres pomoze, ale je to jako jazdit na rychlom aute. To auto za teba tu zatacku nevytoci...
Okrem toho tak ako pri benchi dotlak (posledne centimetre liftu, kde ti skoro ziadny dres uz nedava ziadny suport), tak aj pri drepe vrchna faza - vyzaduju obrovsku silu, kedze suport dresu sa zvykne koncit niekde uprostred drahy neviem su tu odbornici narozdiel odo mna, kazdy dres je trosku specificky... Podla mna je to obohatenie toho sportu ako pre pretekara, tak pre oko divaka - lahodiaci zazitok. Kazdy sport ide dopredu a to by sme sa tu mohli zacat bavit, o com je napriklad kulturisticka spicka, kde bez hardcore sypacky, rastaku a inzulinu si uz pomaly ani neprdnes...
Silovy trening je viac nez len dvihanie zeleza. Je to forma meditacie, filozofia, zivotny styl.

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 10. črc 2008 16:03

SI zabudol na to , ze na olympiade je skok o tyci , a tam ten vyjebany hajzel pretekar sa rozbvehne a premeni svoju kyneticku energiu na potencialovu energiu ohybu tej tycky , je to proste podvod , a dokonca je to na olympiade proste skandal :blink:

Tu ide o to ze je to proste iny sport , jak skok o tyci a skok normalny , proste by som to neporovnaval , cvicit v drese som mal prilezitost velmi malokrat ale je to absolutne genialny zazitok a bavi ma to milionkrat viac nez RAW. :) a co sa ochrany tyka , tak v triku ma nebolelo rameno nikdy , bez neho ma boli skoro furt :wink:[/quote]

já jsem nikde nenapsal, že lift je podvod jen vyjadřuju svůj názor, že podle mě je součaný vývoj hodně zcestný a pokud to tak bude ještě
chvíli pokračovat tak by se měl tento sport přejmenovat na EQVIPMENTLIFTING

jinak s tou tyčkou si zase těžce vedle, ta atletická disciplínase jmenuje skok o tyči a to asi bez tyče dost dobře nejde, stejně jako lift bez činky,
nikoli ovšem bez dresu. Budu se sice opakovat, ale dobře. Tyčka může vyvinout pouze takovou energii, jakou ji předá dotyčný skokan není tam žádný dres, ani jiný dodatečný zdroj, který se zapojí.

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 10. črc 2008 16:22

Filaxis píše:Anton povedat na Rantanenov drep, ze to nebol drep - iste to nebol olympic squat, ale skusim to napisat nejako vyraznejsie, ze pohnut vahou

500 KG

alebo slovom

POL TONY

je umenie a neskutocny prejav sily. Ty v drese vynakladas okrem ineho aj silu na to, aby si nevysiel z drahy - aj tam ti dres pomoze, ale je to jako jazdit na rychlom aute. To auto za teba tu zatacku nevytoci...
Okrem toho tak ako pri benchi dotlak (posledne centimetre liftu, kde ti skoro ziadny dres uz nedava ziadny suport), tak aj pri drepe vrchna faza - vyzaduju obrovsku silu, kedze suport dresu sa zvykne koncit niekde uprostred drahy neviem su tu odbornici narozdiel odo mna, kazdy dres je trosku specificky... Podla mna je to obohatenie toho sportu ako pre pretekara, tak pre oko divaka - lahodiaci zazitok. Kazdy sport ide dopredu a to by sme sa tu mohli zacat bavit, o com je napriklad kulturisticka spicka, kde bez hardcore sypacky, rastaku a inzulinu si uz pomaly ani neprdnes...

Projev velké síly to určitě je a jak píšeš každý sport se vyvíjí, ale jde o to kam ten vývoj směřuje, aby za chvíli nebyl dřep podle soutěžních pravidel
jen 15 cm pohyb způsobený mírným pokrčením kolen
podle tebe jsou dresy obohatěním sportu podle mě jsou spíše na škodu, ale to je věc názoru. Tuto diskusi jsem tu rozpoutal proto abych se seznámil
s argumenty zastánců, ale musím říct, že mi teda vůbec přesvědčivé nepřipadají právě naopak

Druid

Příspěvekod Druid » 10. črc 2008 17:30

Filaxis píše: Kazdy sport ide dopredu a to by sme sa tu mohli zacat bavit, o com je napriklad kulturisticka spicka, kde bez hardcore sypacky, rastaku a inzulinu si uz pomaly ani neprdnes...

Ale stejně tak lifterská špička bere steroidy... nebo ne?
správce hvozdu

Zpět na “Ostatní ”