Equipment

vybavení, pomůcky k maximálnímu výkonu...

Moderátoři: pascal, keba

jenniesmoke

Příspěvekod jenniesmoke » 11. črc 2008 14:18

anton102 píše:
jenniesmoke píše:Antone kolik máš za sebou soutěží?

v liftu žádnou, je to snad nějaký problém ?

No jen, že tu tvrdíš, že ani lifteři pořádně sami neví, co kde v jaké federaci smějí použít a že funkcionáři nedělají nic pro progaci liftu :wink:
od toho, aby lifter věděl, co smí používat za výbavu, jsou snad pravidla, ne? Ty snad musí znát každý sportovec. Teda nevím, nepřipadalo by mi, že by se od sebe federace nějak moc separovaly (vyjma IPF).
K propagaci: kde by měla probíhat propagace tohoto sportu? Nebo obecně, jak by to podle tebe mělo vypadat? Docela by mě to zajímalo :wink:
I love deadlift :-)

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 11. črc 2008 14:33

jenniesmoke píše:
anton102 píše:

No jen, že tu tvrdíš, že ani lifteři pořádně sami neví, co kde v jaké federaci smějí použít a že funkcionáři nedělají nic pro progaci liftu :wink:
od toho, aby lifter věděl, co smí používat za výbavu, jsou snad pravidla, ne? Ty snad musí znát každý sportovec. Teda nevím, nepřipadalo by mi, že by se od sebe federace nějak moc separovaly (vyjma IPF).
K propagaci: kde by měla probíhat propagace tohoto sportu? Nebo obecně, jak by to podle tebe mělo vypadat? Docela by mě to zajímalo :wink:

je vidět že si to nepochopila, to používání pomůcek jsem myslel tak že v každé se používá něco jiného a ne že se neví co je možné kde použít, to
je samozřejmě jasně dané, ale když se tu vede debata o dresech jesli ano či ne, tak se může rozšířit proč jednovrstvé dresy? a proč třeba dvouvrstvé?

jenniesmoke

Příspěvekod jenniesmoke » 11. črc 2008 15:03

anton102 píše:
jenniesmoke píše:
anton102 píše:

je vidět že si to nepochopila, to používání pomůcek jsem myslel tak že v každé se používá něco jiného a ne že se neví co je možné kde použít, to
je samozřejmě jasně dané, ale když se tu vede debata o dresech jesli ano či ne, tak se může rozšířit proč jednovrstvé dresy? a proč třeba dvouvrstvé?

Ne, špatně přečetla, omlouvám se.
Nicméně by mě zajímalo, jak by jsi si představoval propagaci liftu?
I love deadlift :-)

lifter750
Coach
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lifter750 » 11. črc 2008 15:18

anton102 píše:Ale zase se obloukem dostáváme k výbavě, což je jeden problémů
slučování neříkám že ten hlavní, ale co asociace to jiné dresy jiné bandáže
jiné stojany

Open asociace mají pravidla, co se týče vybavení velmi podobná a v současné době je snaha je kompletně sjednotit. Proto také můžeš potkat stejné závodníky na MS GPC, WPC či WUAP..no, jak je vidět u George Okie z Kamerunu, tak i MS IPF.. :D

lifter750
Coach
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lifter750 » 11. črc 2008 15:22

keba píše:Joeart : Znám pár lidí co odešlo kvůli dresům z trojboje.

Třeba?

lifter750
Coach
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lifter750 » 11. črc 2008 15:29

Co se týče propagace sportu u mládeže a silového pětiboje na školách tady ční v tomto směru slovenská WUAP. Tohle je cesta, která nejen obeznámí středoškoláky s tímto sportem, ale zároveň je to cesta k podpoře ze strany měst a státu. A nemluvim o tom, že podporu mládeži by měla dávat především státem podporovaná a dotovaná IPF.
Tento podzim ve spolupráci s Rudou Siskou začneme to samé v ČR. Snad se povede mezinárodní ČS finále středoškoláků.
Naposledy upravil(a) lifter750 dne 11. črc 2008 15:33, celkem upraveno 1 x.

joeart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod joeart » 11. črc 2008 15:31

lifter750 píše:Co se týče propagace sportu u mládeže a silového pětiboje na školách tady ční v tomto směru slovenská WUAP. Tohle je cesta, která nejen obeznámí středoškoláky s tímto sportem, ale zároveň je to cesta k podpoře ze strany měst a státu. A nemluvim o tom, že podporu mládeži by měla dávat především státem podporováná a dotovaná IPF.
Tento podzim ve spolupráci s Rudou Siskou začneme to samé v ČR. Snad se povede mezinárodní ČS finále středoškoláků.

rudo sa ani nepochvalil ale som rad ze sa myslienka siri dalej...
FP: what about bench? Bench shows who´s the strongest
Benedikt Magnusson: bench is for women…

POWER-SPORT

cha cha

Příspěvekod cha cha » 11. črc 2008 15:39

Z čeho sestává ten pětiboj ?
Já pamatuju čtyřboj.
Joe: "This is the '90s. You don't just go around punching people. You have to say something cool first"
Jimmy: "So if you hit someone with a surfboard, you say Surf's Up?"

joeart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod joeart » 11. črc 2008 15:54

cha cha píše:Z čeho sestává ten pětiboj ?
Já pamatuju čtyřboj.

bench, drep, zhyby, bic zdvih s VC, kliky na bradlach

bench drep a bic zdvih s nakym percentom z BW

vsetko sa robi na max pocet opakovani
FP: what about bench? Bench shows who´s the strongest

Benedikt Magnusson: bench is for women…

POWER-SPORT

keba
Moderator

Příspěvekod keba » 11. črc 2008 16:32

lifter750 píše:
keba píše:Joeart : Znám pár lidí co odešlo kvůli dresům z trojboje.

Třeba?

Nebudu jmenovat nevím zda by to chtěli.Myslet si to o tom můžete co chce kdo chce

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 11. črc 2008 21:33

anton102 píše:jinak si nemyslím že by hodně hluboký dřep byl nějak víc nebezpečný
než dřep do paralelu, podívej se na takové vzpěrače ti dřepují až na
doraz a že by měli nějaké větší problemy než lifteři to určitě ne,
ikdyž je pravda že s podstatně menší váhou, ale na druhou stranu
zase hodně dynamicky

vspieraci nechodia ani predne a uz vobec ne zadne drepy do maxka ... staci sa pozret na videa Rezazadeha, nadhod 260, predne drepy v pohode 280 po trojkach a zadne 320 po trojkach ... tam nieje dovod tieto cviky nijak hrotit

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 20. srp 2008 11:46

Na RW se objevil článek, který víceméně souvisí s tímto tématem:

- http://medicina.ronnie.cz/c-4264-k-vyss ... html?rss=1

grim

Příspěvekod grim » 21. srp 2008 13:10

podla mna je skoda, ze raw rekordy z minulosti su prepisovane rekordami s equipom. Neviem preco je taky problem drzat v databaze neake raw rekordy aj na "national" urovni, mozno to je tym ze ani s equipom by vacsina lifterov sucasnosti nedala to co sa davalo kedysi bez neho :oops:. Dokonca aj vo svetovom meritku sa vie len o najvacsom raw benchi, kto kolko drepol alebo zamrtvolil raw upadlo do zabudnutia. Dost uznavam napriklad Toma Podlipneho za jeho raw silu, drepol tusim 330kg len v opasku a nesere sa s tym ze "co ked ma pichne v kolene". V anglicku vedu aspon aku taku ligu, tomas byt am mohol byt all-round sampion.
http://www.ynecawla.org.uk/bmuepl.htm

par ludi tu nakuslo bezpecnost dresov, akoze argument preco ich pouzivat.
Uspesny Ex IPF zavodnik a mistr GPC Martin Kosnar aka Kuslud (total cez 1000, drep 435 kilo! americky bench 290 kilo) pred casom napisal par slov k tejto teme. Ja myslim ze ako sampion ma jeho slovo najvacsiu vahu.

Kulsud píše:Když jsem začínal s liftem, tak ti dres na dřepík pomáhal tak 20 kg, na benča mě tak maximálně 15 kg. Tam se dalo říci, že je to bezpečnější, protože to pěkně chránilo ramena, činka se dala poměrně slušně kontrolovat atd. Tvrdit dnes, že je to kvůli bezpečí je legrační. Nemá to z bezpečím nic společného, dráha činky se úplně mění atd. Proto preferuju IPF, EPF protože ty výkony nejsou ještě tak mimo realitu. Výkony Rychlaka mi neříkají zhola nic.

Kulsud píše:Já jsem si také namlouval, že drezy jsou hlavně kvůli bezpečí. Kuva ten drez je dělanej na to, aby ti pomáhal při výkonu a o zdraví nejde. Kdo dřepal v novém Titanu (teď nevím jak se jmenuje - Centurion nebo tak nějak), tak tam přece nic nechrání, když se ten pokus nepovede, tak tě to přibije jak hřebík k podlaze, zlomí tě to, atd. Žádná ochrana zdraví pro Boha.

Takový keci že snad chrání bedra. Vždyť dnes ten dres stahuje v oblasti nohou a ramen a to proto, aby vytvořil takovou pomyslnou pružinu, na bedrech je naprosto volnej a tam ti pomáhá jen pásek.

zhrnutie & zaver:
nech si robi kazdy co ho bavi, len mi vadi ta neucta voci minulosti a zosratost lifterov z toho robit nieco raw. Napriklad mne osobne sa pacia benche v equipe a uznavam to rovnako ako raw, ale ked mi niekto povie ze raw nechodi lebo sa boji ze sa zrani tak sa mozem len smiat :lol:. A dosiahlo to takeho meritka ze potom zaciatocnici sa boja benchnut cokolvek cez 100 kilo lebo ich bolia ramena :lol:.

No srandy kopec.

sportu zdar

bestial
Coach

Příspěvekod bestial » 21. srp 2008 13:23

grim píše: A dosiahlo to takeho meritka ze potom zaciatocnici sa boja benchnut cokolvek cez 100 kilo lebo ich bolia ramena :lol:.

pomaly polka ludi co poznam s bencom kolo 100 kilo ma nejake problemy s ramenami .

Gaylord "ked sme totalne sracky a chceme liftovat co mame robit?" k0kot
Už jen jedna další ampule
Ješte nás čeká sláva
Jednou nás to všechny zabije
No zatím to nakopává.

What I lack in determination, I make up in my superior genetics.
https://www.facebook.com/jan.michalov.trener

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 21. srp 2008 13:34

Problem s RAW drepom a mrtvolov je trochu problem ... ono sa totiz luda neveda dohodnut, ze ci hadrove bandaze a elastaky z 80tych rokov este boli raw alebo uz ne ... a to este nespominam tenisove lopticky pod koleno ...

historicke tabulky drepov "bez vybavenia" su napriklad tu:
http://www.powerliftingwatch.com/record ... -raw-squat

najlepsi "raw" drep je teda 430kg, co je ale slusna palka

benchu tu:
http://www.powerliftingwatch.com/record ... ench-press

RAW dl bohuzial nema link ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Zpět na “Ostatní ”