OSY

vybavení, pomůcky k maximálnímu výkonu...

Moderátoři: pascal, keba

anton102
Kontaktovat uživatele:

OSY

Příspěvekod anton102 » 24. črc 2008 13:22

S jakými značkami olymp. os trénujete, případně jaké máte zkušenosti a jaké osy vám vyhovují ?
Taky by mě zajímalo, kde a v jaké cenové relaci se dají kalibrované osy a kotouče koupit, at už nové nebo starší ?

cha cha

Příspěvekod cha cha » 24. črc 2008 13:56

Chodím vesměs do dvou posiloven. V jedné je osa, kotouče vostok.. nemůžu si stěžovat.

V druhé grun sport, takže bylo potřeba všechno převážit. K mému překvapení byly kotouče spíš těžší, než lehčí, jak se všude avizuje.

Jak se osy chovají s větší váhou moc neumím posoudit.. Málokdy jsem měl naloženo 200+ Na ose od grunu jsem měl naloženo 250 na nějaký ego-dotahy, kdysi dávno a ani se moc neprohýbala, myslím.
Joe: "This is the '90s. You don't just go around punching people. You have to say something cool first"
Jimmy: "So if you hit someone with a surfboard, you say Surf's Up?"

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 24. črc 2008 14:01

trenujem s Vostokmi a su to fajne cinky, ale to uz asi nekupis ...

na drepy som si raz skusil squat bar co predava tusim EFS a to je celkom fantazia oproti normalnym cinkam, ako krasne drzi na ramenach a tak ...

ovsem myslim, ze na bezne cvicenie stacia Texas bar trebarz, ktore sa daju zohnat pod 300$ a to nieje ziadna premrstena cena ... problem je skor s postovnym a dovozom ...

a kotuce su kotuce ... ked su navazene dobre tak ok ... akurat sa mi viac pacia na mrtve tahy pogumovane, predsalen to tolko nedrti podlahu aj ked sa to zostra pusti dolu ... inde je to jedno
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Filaxis
Supporter

Příspěvekod Filaxis » 24. črc 2008 14:06

Snad este na mrtvolu uzsiu cinku - neviem ci ma specialny nazov, ale na mileticke kedysi bola, a vo Vrakuni este aj je 8)
Inak ta Texas bar, to neni nejaka tlsta 30kg? HM.
Silovy trening je viac nez len dvihanie zeleza. Je to forma meditacie, filozofia, zivotny styl.

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 24. črc 2008 14:18

No já mám doma 2 osy prastareho bubenička a nějaký čínský šmejd za
2500kč. Na základní cviky používám bubeníčka a toho čínana jen na doplnky nedávám tam víc jak 100. Na bubeníčka nedám dopustit jen je moc tvrdý já mám rači pružnější osy.
Asi před 3 týdny jsem pro bráchu koupil staršího vostoka, zatím ho mám ještě u sebe, tak na něm cvičím a je opravdu dost dobrý. Jinak mám ještě zkušenosti s ligem osa byla pružnější a výborně se mi na ní cvičila mrtvola.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 24. črc 2008 15:08

Tak Texas bar robi barco ... squat bar, deadlift bar a aj mastodonta (to je ta extrahruba 30kg cinka na drepy nad 400 kilo). Ale zakladna je "obycajna" pwl cinka 20kg so standardnym priemerom a rozmermi ...

Bubenicek osy su tez fajn, nemam s nimi dlhodobe skusenosti, ale tych parkrat co som si ich osahal, su to solide osy ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

joeart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod joeart » 24. črc 2008 15:49

pouzivam texas squat, deadlift a power bar nic ine v rukach uz nechcem :)
FP: what about bench? Bench shows who´s the strongest
Benedikt Magnusson: bench is for women…

POWER-SPORT

keba
Moderator

Příspěvekod keba » 24. črc 2008 16:41

U nás jediná ucházející osa LIGO - extrémně tvrdá a hrubá mrtvoly jsou s ní masochistická záležitost.Minule s ní jel Sedma 300kg dřepy a neprohýbala se

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 24. črc 2008 19:41

keba píše:U nás jediná ucházející osa LIGO - extrémně tvrdá a hrubá mrtvoly jsou s ní masochistická záležitost.Minule s ní jel Sedma 300kg dřepy a neprohýbala se

Tak to se trochu divím ligo se kterým mám zkušenosti já bylo dost pružné
na pozvedy idealní, mám za to že vyrábějí jen jeden tip, ale třeba se pletu
nebo možná během času trochu měnili materialy ?

keba
Moderator

Příspěvekod keba » 24. črc 2008 19:54

To netušim nicméně mi rukou prošlo pár os a tahle je fakt hodně tuhá na bench ji osobně vůbec nepoužívám

anton102
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod anton102 » 24. črc 2008 20:11

na benč nebo na dřep či na jiné cviky mi tvrdá osa nevadí, ale u mrtvoly
to není ono to se cvičí fakt dost špatně

keba
Moderator

Příspěvekod keba » 24. črc 2008 20:21

Mě se to právě taky nepozdává ale jiná varianta tam neni je tam jedna zvohlá osa od Grun sportu a pak jedna totálně hladká osa

Zpět na “Ostatní ”