Mrtvý tah

cviky známé i méně známé

Moderátoři: pascal, keba

rufak

Příspěvekod rufak » 10. dub 2012 18:32

ahojte mohol by mi niekto okomentovat techniku tahu? http://www.youtube.com/watch?v=zc2wUmbh ... e=youtu.be
dakujem

Jirkas

Příspěvekod Jirkas » 10. dub 2012 19:40

Jako zatim dobry, jen mi prijde ze mas vahu moc vepredu, cinku bych mozna dal bliz k holenim a vahu vic na paty :)

Ale u tyhle vahy tezko posuzovat, naloz poradnou vahu pro max 5 opakovani a uvidime jak budes tahat kdyz uz to bude tezky, to je nejdulezitejsi...
You gotta search within you, you gotta find that inner strength and just pull that shit out of you and get that motivation to not give up and not be a quitter, no matter how bad you wanna just fall flat on your face and collapse

rufak

Příspěvekod rufak » 10. dub 2012 20:07

Jirkas píše:Jako zatim dobry, jen mi prijde ze mas vahu moc vepredu, cinku bych mozna dal bliz k holenim a vahu vic na paty :)

Ale u tyhle vahy tezko posuzovat, naloz poradnou vahu pro max 5 opakovani a uvidime jak budes tahat kdyz uz to bude tezky, to je nejdulezitejsi...

hej teraz som si aj ja vsimol ako si nato upozornil ze mam fakt tu vahu moc vpredu, v nedelu taham znovu tak ak pride sparing natocim a uploadnem zatial dakujem

Jirkas

Příspěvekod Jirkas » 10. dub 2012 20:35

rufak píše:
Jirkas píše:Jako zatim dobry, jen mi prijde ze mas vahu moc vepredu, cinku bych mozna dal bliz k holenim a vahu vic na paty :)

hej teraz som si aj ja vsimol ako si nato upozornil ze mam fakt tu vahu moc vpredu, v nedelu taham znovu tak ak pride sparing natocim a uploadnem zatial dakujem

A natoc nejakou tezsi vahu :wink:
You gotta search within you, you gotta find that inner strength and just pull that shit out of you and get that motivation to not give up and not be a quitter, no matter how bad you wanna just fall flat on your face and collapse

Majkl

Příspěvekod Majkl » 17. čer 2012 21:06

Zdravím, potřebuju poradit ohledně držení činky u mrtvoly. Někdo to drží nadhmatem, někdo zámkovým úchopem - ten je prej při vyšší zátěži pevnější, ale mně je to docela nepohodlný. Dále nevím jestli to cvičit v rukavicích nebo bez, když vidím nějaký liftery tak to jezděj bez rukavic. Dneska jsem už nezvládl úchop, tak právě zjišťuju, jak je to nejlepší. Pak jsem se chtěl zeptat jestli to řeší trhačky, ale zas já bych to rád zvládl bez nich.

Balthazar

Příspěvekod Balthazar » 17. čer 2012 21:22

Thanquol píše:Zdravím, potřebuju poradit ohledně držení činky u mrtvoly. Někdo to drží nadhmatem, někdo zámkovým úchopem - ten je prej při vyšší zátěži pevnější, ale mně je to docela nepohodlný. Dále nevím jestli to cvičit v rukavicích nebo bez, když vidím nějaký liftery tak to jezděj bez rukavic. Dneska jsem už nezvládl úchop, tak právě zjišťuju, jak je to nejlepší. Pak jsem se chtěl zeptat jestli to řeší trhačky, ale zas já bych to rád zvládl bez nich.

vyskusaj striedavy uchop, jedna ruka nadhmat (otocena k tebe) a druha podhmat (dlan smerom od teba). tato varianta je pohodlna a efektivna. zamkovy uchop (kedy prstami objimes palec) je rovnako velmi efektivna, akurat to chce cvik a treba prekonat neprijemny pocit na prvych par treningoch. co sa tyka trhaciek, osobne odporucam ich pouzivanie na vsetkych tahovych cvikoch s vynimkou mrtveho tahu, cielom je totiz precvicit chrbat, nie uchop. pokial mas problem s uchopom tak trenuj viac serii mrtveho tahu nadhmatom, popr. si pozri cvik "kroc rows" na youtube
Stop acting like a douche, keep your mouth shut, train the right way, and win.

Knowledge is power..arm yourself

What lack in genetics, I make up for with determination and discipline.

Majkl

Příspěvekod Majkl » 17. čer 2012 21:31

Aha, spletl jsem si střídavý a zámkový úchop. Ten střídavý mi přijde nepohodlný, připadá mi, že každá ruka nebo strana zad zabírá jinak, ale možná je to jen pocitově. Taky nevím, jestli ty ruce u toho střídat, nebo to držet pořád stejně (např levačka pořád ode mě) Takže trhačky ne, spíš pořádně tahat mrtvolu, to není problém :) Jinak na ten cvik určitě kouknu, dík za radu.
Edit: Jo aha, kroc rows jsou přítahy jednoruček, tak to už cvičím, budu tomu věnovat víc pozornosti.

Balthazar

Příspěvekod Balthazar » 17. čer 2012 22:04

zvyknes si, no problem

kroc rows su specificke v tom, ze ides 1 poriadnu seriu, bez trhaciek vacsinou a co najviac opakovani (20-25 opakovani). je to mimoriadne efektivny cvik na upper back strength a uchop
Stop acting like a douche, keep your mouth shut, train the right way, and win.

Knowledge is power..arm yourself

What lack in genetics, I make up for with determination and discipline.

Diamond

Příspěvekod Diamond » 24. črc 2012 13:47

http://www.mobilitywod.com/2012/07/burd ... and-2.html

Kelly Starrett, Mark Bell a Jessie Burdick rozpravaju o gulateni chrbta pri tahani. Kto je to Bell a Burdick tu asi budu niektori ludia vedia a pre tych, co nevedia, kto je Kelly Starrett, je to trener a doktor fyzioteriapie. Medzi jeho klientov patria/li napr. Levi Leipheimer (4x v top 10 na Tour de France) ci Erin Cafaro (zlata medailistka z OH vo veslovani).

truxinho

Příspěvekod truxinho » 19. srp 2012 7:51

Pokud k klasického mrtvého tahu nejsem schopnej udržet správnej pohybovej vzorec a nejdříve při odlepování činky jedou nohy, zadek jde nahoru a pak to dotahujou záda, je to problém špatné techniky a nebo spíše slabší nějakou svalovou partií? Potýkal jsem se s tím v podstatě pořád, takže mě to docela zajímá.
Čistého svědomí nedosáhnete omýváním rukou.

Diamond

Příspěvekod Diamond » 19. srp 2012 11:38

Povedal by som, ze je to skor problem techniky. Ak to tak robis uz pri mensich vahach, je logicke, ze to tak bude aj pri maxkach. Tiez som maval ten problem a odkedy zabrdam do vzpierania a robim snatch/clean pulls, platform pulls, kde vaha nejde cez 60-70% z maxka mojho DL, podarilo sa mi to odstranit a pri tahoch sa mi dari toto kontrolovat aj pri vyssich vahach. Mozno by to chcelo prerobit techniku na intezite 60-70%, kedy je cinka uz tazsia, ale da sa este lahko kontrolovat a zaradovat aj tahy z platformy, co vseobecne pomaha odstranovat tvoj problem. To je moj laicky pohlad.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 21. srp 2012 9:30

nesnazis sa nahodou mrtvolu zbytocne drepovat?
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 24. říj 2013 21:18

Pěkné shrnutí techniky mrtvého tahu ...

Deadlift 101

- http://www.performancetraining.cz/news/deadlift-101/

Zpět na “Cviky”