Nutriční hodnoty potravin

vše co má souvislost se správnou stravou

Moderátoři: pascal, keba

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 16. úno 2011 21:02

vela sadla, malo masa ... po treninku bych to nedal, ale pre hardgainerov dobra objemovkova strava ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

kalef5

Sója

Příspěvekod kalef5 » 17. led 2012 19:42

Takže...
Ak si zoberieme nejaký klasický proteín napr.
http://obchod.ironfactor.cz/professiona ... 0g/d-2830/
tých 80% znamená 80g Bielkovín/100g ..dúfam ze sa nemýlim.
Zoberiem si teda 100g sóje a ak podľa tabuliek na nete obsahuje 40g bielkovín /100g znamená to že 200g sóje = 100g proteínu?

Ten proteín som vybral náhodne...Samozrejme vsetky čísla su približné a nejde mi o presné výpočty.Takisto mi ide iba o bielkoviny žiadne iné pridané látky ( v proteíne asi sú..či?). Zaujíma ma či to môžem takto porovnať a či to nechápem zle.

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 18. led 2012 9:37

a) neni bielkovina ako bielkovina
b) nasobilka ti moc nejde
c) porovnavas polotovar v surovom stave
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

Newer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Newer » 18. led 2012 13:00

stanley píše:a) neni bielkovina ako bielkovina
b) nasobilka ti moc nejde
c) porovnavas polotovar v surovom stave

vis jak by to bylo hezky kdyby to tak fungovalo ?
kalef5 píše:Zoberiem si teda 100g sóje a ak podľa tabuliek na nete obsahuje 40g bielkovín /100g znamená to že 200g sóje = 100g proteínu?
Přijde frajer do posilovny za trenérem a říká:
"Za tři dny mám rande, musím na ni zapůsobit. Který stroj mám použít?!"
Trenér: "Zkus bankomat u vchodu, chcípáku....."
:DDDD

kalef5

Příspěvekod kalef5 » 18. led 2012 18:17

1) To je mi jasné.O to mi nejde....
2)?
3)viď č.1

Mňa zaujíma len to či v obidvoch prípadoch ide o rovnaké množstvo bielkovín a neprepočítava sa to v jedno/druhom prípade inak.

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 18. led 2012 20:00

Co na druhem bodu nechapes. Kdyz mas ve 100g soji 40g bilkovin, tak logicky ve 200g soji mas 80g bilkovin a ne 100. Toliko k nasobilce...
Fuckings cool, but Jim is a romantic type

The Stone

Příspěvekod The Stone » 18. led 2012 20:42

Jimi on myslel asi 200g soji=80 bilkovin, 100g proteinu (toho co posilal) 80g bilkovin...

Kalef: ano, mas pravdu, to mnozstvi bilkovin je stejny, podstatny je ze ta bilkovina je uplne jina, a ta z proteinu je mnohem kvalitnejsi, takze rovnitko mezi to dat nemuzes

Cili co se tyce obsahu bilkovin, ano, ve 200g soji je stejne bilkovin jako ve 100g proteinu, jenomze hodnota ty bilkoviny z proteinu je uplne nekde jinde...neni bilkovina jako bilkovina

Jimi boi
Supporter

Příspěvekod Jimi boi » 18. led 2012 21:57

Tak kde je potom problem? :)
Fuckings cool, but Jim is a romantic type

The Stone

Příspěvekod The Stone » 18. led 2012 22:58

No on se asi ptal jestli kdyz je v soji 40g na 100g bilkovin, a v proteinu 80g na 100, jestli je 200g soji to samy jako 100g proteinu.

Problem je v tom ze z obojiho ziska 80g bilkovin, to jo, ale uplne jiny hodnoty. Takhle to aspon chapu ja

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 19. led 2012 9:22

bielkovin ano ... ale vyuzitelnostou je to neporovnatelne ... kulturisti sa netlaca lososmi a hovadzim, len preto, ze to lepsie chuti ...

inak tez som to zle pochopil a preto som si myslel, ze tam ma chybu v nasobilke

Lofas
Supporter

Příspěvekod Lofas » 24. čer 2012 21:41

zdravím všetkych.. neviem či to dávam do spravneho topicu, ale chcem sa spýtať , kamarátka trochu upravila stravu za cielom chudnutia, ale sťažuje sa že ma malo energie, a vraj preto že večer už nejedáva sacharidy, (pokial večer sacharidy má obsiahnuté v strave) nema tento problem chcem sa opýtať, aké sacharidy by mohla jesť, konkrétne jedla čo je dobre, može byť biela ryža, vločky, zemiaky? celozrnne pečivo? alebo niečo z toho nie? alebo niečo ine?

Trhačky, a rukavice spôsobuju gynekomastiu !! znižuju TST a zvyšuju estrogen!!

Balthazar

Příspěvekod Balthazar » 24. čer 2012 21:47

Lofas píše:zdravím všetkych.. neviem či to dávam do spravneho topicu, ale chcem sa spýtať , kamarátka trochu upravila stravu za cielom chudnutia, ale sťažuje sa že ma malo energie, a vraj preto že večer už nejedáva sacharidy, (pokial večer sacharidy má obsiahnuté v strave) nema tento problem chcem sa opýtať, aké sacharidy by mohla jesť, konkrétne jedla čo je dobre, može byť biela ryža, vločky, zemiaky? celozrnne pečivo? alebo niečo z toho nie? alebo niečo ine?

pokial sa jedna o energiu, mohlo by vyrazne pomoct pridanie zdravych tukov (oriesky atd) do jedal s minimom/bez sacharidov. co sa tyka sacharidov vhodnych pre redukciu hmotnosti, pravdepodobne by bolo vhodne vyberat potraviny s nizsim glykemickym indexom (tabuliek je plno po internete), ale viac by pomohlo pozriet sa na celkovu skladbu jedalnicka
Stop acting like a douche, keep your mouth shut, train the right way, and win.

Knowledge is power..arm yourself

What lack in genetics, I make up for with determination and discipline.

Lofas
Supporter

Příspěvekod Lofas » 24. čer 2012 21:56

o tom GI som trochu čítal, napr že u zemiakov je vyšší ked sa peču, ako pri varenýách atd ale naštudujem o tom viac, no a čo sa týka jedalnička, tak neviem presne ale priblžine je to na ranajky biely jogurt a vločky, desiata bud tuniak, alebo nejaké ovocie, obed vačšinou maso, zemiaaky alebo ryža, to isté aj poobede, a večer ryby, alebo tvaroh, alebo biely jogurt a tak.

Ak si niekto mysli,ze je lepsi ako ja nech zdvihne ruku.ja mu ju zlomim

Balthazar

Příspěvekod Balthazar » 24. čer 2012 22:03

v prvom rade vyrazne pomoze sadnut si na stol, vziat papier a spravit si plan a definovat ciele. ciele nech su jasne meratelne a casovo viazane. plan v tomto pripade je jedalnicek a nejaka aktivita. cielom je mat cosi, od coho sa neskor odrazit ked sa progres pozastavi, cize ked viac nechudne tak znizi porcie atd

hlavne nech ma v kazdom jedle nejaky zdroj bielkovin a pravidelnu aktivitu
Stop acting like a douche, keep your mouth shut, train the right way, and win.

Knowledge is power..arm yourself

What lack in genetics, I make up for with determination and discipline.

Lofas
Supporter

Příspěvekod Lofas » 24. čer 2012 22:09

Balthazar píše:v prvom rade vyrazne pomoze sadnut si na stol, vziat papier a spravit si plan a definovat ciele. ciele nech su jasne meratelne a casovo viazane. plan v tomto pripade je jedalnicek a nejaka aktivita. cielom je mat cosi, od coho sa neskor odrazit ked sa progres pozastavi, cize ked viac nechudne tak znizi porcie atd

hlavne nech ma v kazdom jedle nejaky zdroj bielkovin a pravidelnu aktivitu

trénign v posilke ma 3-4x do týždna viacmenej fullbody, cvičí drepy, atd vačšina cvikov 90% s činkami, techniky som jej ukazal baví ju to už druhý mesiac cvičí, ciele ma dané, ešteniečo zhodiť chodí pravidelne ma kardio. trénign po 4týždnoch mení, no také základne principy čo dodržiavam aj ja som jej poradil. na začiatku sa odfotila zvážila, takže vidí aj pokrok v tom problem ani tak nieje, horšie je to že hovorí že ma malo energie. uvažoval som že či nieje pretrénovaná alebo tak, ale pokial dá sachre do stravy ku večeru tak že je všetko v pohdoe už na druhý deň. poradim jej teda tie tuky, zaradiť ku každému jedlu kde nebudu sachre, a tie bielkoviny dá s apovedať že má v každom jedle. takže uvidíme, diky moc za rady :)

Ak si niekto mysli,ze je lepsi ako ja nech zdvihne ruku.ja mu ju zlomim

Zpět na “Výživa/diety”