Diety

vše co má souvislost se správnou stravou

Moderátoři: pascal, keba

Phillip.Z

Objemovka

Příspěvekod Phillip.Z » 24. led 2012 21:28

Cau chcem sa len opytat na vyznam slova OBJEMOVKA, ktory je tak casto omielany... Ja som celkom chudy tak a chcel by som teda ist do objemovky ale ako na to?

nofearko

Příspěvekod nofearko » 25. led 2012 0:34

vygoogli si ART OF VELKOVYKRM z biomagu a nemusis zbytocne zasierat clanky o dietach coz je kontratema 8)
Sila vole a sustredenie je cesta...

Lofas
Supporter

Příspěvekod Lofas » 4. čer 2012 10:24

čaute borci.. snažim sa trochu zhodiť kedže az 9týždnov čo som mal zlomený členok a minimálny ophyb som riadne zasadlený , nechcem držať ckd ani vlny teraz lebo za pár dni pojdem na operáciu, a potrebujem sa udržať zdravy, snažím sa len vyhodiť nekvalitnu stravu a ku večeru už enjesť sachre, zatial som dal dole z pása nejak 2cm bez iba upravou stravy a 1x som bol behať a 3x cvičiť., PROBLEM JE VŠAK V TOM že soms tále hladný ja by som jedol každu hodinu teraz, a vôbec neviem akým jedlom by som sa dobre zasýtil , neviete mi poradiť niečo z osobnej skusenosti alebo čo sa doporučuje čím fakt na dlhšiu dobu zabudnem na hlad :D lebo je to pre mna peklo.. :)
(btw. presne v objemovke ked som chcel priberať som nikdy chuť do jedla nemal a jedol málo.. :( )

Trhačky, a rukavice spôsobuju gynekomastiu !! znižuju TST a zvyšuju estrogen!!

slaxer

Příspěvekod slaxer » 4. led 2015 0:18

čital som že fruktoza zabaranuje odburavaniu tukov alebo uvoľňovanie tuku pre energetické využitie
prečo to tak je, ako to s tou frukozou funguje ?
našiel som že sa neviem priamo premenit na energiu ale len na glykogen (len v pečeni) a ked už je glykokegen zaplneny tak sa premeni na tuk ma to s tym neaky suvis ?

Lofas
Supporter

Příspěvekod Lofas » 4. led 2015 3:10

neviem ti odpovedaťale tipovalby som že dojde pri nej k prudšiemu dvihnutiu inzulinu a tym padom bunky nemožu ukladať cukry vo forme glykogenu a ukladá sa to ako tuk..
neviem presne akoto funguje ale je to ako aj ked dávaš priamo inzulin že si nachylnejší k ukladaniu tuku

Ak si niekto mysli,ze je lepsi ako ja nech zdvihne ruku.ja mu ju zlomim

slaxer

Příspěvekod slaxer » 4. led 2015 15:28

tak ale to by bolo aj pri glukoze tak nie ? ked hovoriš že to ma suvis s tym inzulinom

Lofas
Supporter

Příspěvekod Lofas » 4. led 2015 15:33

slaxer píše:tak ale to by bolo aj pri glukoze tak nie ? ked hovoriš že to ma suvis s tym inzulinom

no pokial to ma suvis s inzulinom, tak aj pri glukoze aj každom sacharide s vysokým GI.. neviem ale to je len taká moja teoria

slaxer

Příspěvekod slaxer » 4. led 2015 20:36

viem že to pišem mimo ale chcem sa spitat a inde mi asi nekto neodpovie ale skusim to aj tam dat
dlhšie som išiel split 2+1 mal som to tak že
A prsia ramena triceps
B nohy chrbat biceps
a take doplnky že lytka brucho som striedal podla toho ako som stihal a vladal ale každy trening mi dost dlho trval a ked som dal npr nohy tak potom oešte dat kvalitne chrbat a ešte biceps bolo dost naročne tak by som chcel ist teraz niečo na sposob 3+1 neviem presne to by bolo dobre keby mi niekdo poradil ale napriklad
A prsia triceps
B chrbat biceps
C nohy ramena
popripade by som dal ja 3+2 keby som nevladal ale neviem či by to nebolo moc a nepretrenoval som sa ale chcem to hlavne kvoli tomu tak spravit aby som skratil ten trening

Lofas
Supporter

Příspěvekod Lofas » 4. led 2015 21:06

1,split je napiču, uplne.
2, prsia ramena, alebo ramena triceps, alebo prsia triceps v jeden den isť splitovo(viac cvikov a nedajbože tlakovych) je najvačšia kokotina aku som videl lebo ti to dojebe ramenne klby
3, cvič fullbody ako správny chlap ne jak buzna ..prečitaj si prečo je FB učinejšie,.. svalmusíš stimulovať nie zničiť.. a hypetrophia trvá len jeden-dva dni z toho faktpodstatne sa prejavi možno v prvých 6tich hodinach..
Z TOHO VYPLÍVA ŽE PRE NATURALNEHO CVIČENCA S PRIEMERNOU GENETIKOU JE VHODNEJŠIE ZVÝŠIŤ FREKVENCIU A NIE OBJEM A INTENZITU.. stymi sa hrať možeš robiť rozne variacie ALE FREKVENCIA JE ZÁKLAD.
4, ak maš ešte otázky smeruj ich do PM , nebudeme off topic.

slaxer

Příspěvekod slaxer » 5. led 2015 0:31

sorry ale neviem čo je PM ani off topic
a fullbody mam rad už som ich pra šiel napr TBT od waterburyho to s tou hypertrofiou viem ale že najpoctatnejšie sa prejavi v prvych 6 hodinach mi moc nesedi kedže svaly vraj rastu nejviac počas spanku a ten može byt neskor ako 6 hodin po treningu
a mohol by si mi poslat alebo poradit neake konkretne fullbody treningy lebo davnejšie som si to hladal a ozaj som toho moc nenašiel

to s tymy denaturalmi že je pre nich vhodnejši spli som čital už ale nechapem prečo ked maju lepšie regeneračne schopnosti tak prave oni by mali tie partie cvičit dost často

a s tymi tlakoviny cvikymi že to dojebe ramene klby a ked si pri fullbody dam v jeden den aj prsia aj ramena a aj triceps tak tam je dost pravepodobne že to pojdem tlakovo teda prsia určite lebo pri fb dam na každu pratiu tak jeden cvik čiže na prsia pojdem bench či už normalny alebo s jednoručkami horny rovny atd a nie rozpražky alebo niečo take na ramena tiež asi niečo tlakove povečine

- pri tom splie 3+1 by som každu pratiu daval tiež 2 krat do tyžna sice nie až tri ako pri fb pondelok streda piatok ale zase intenzivnejšie a s vačšim objemom

Lofas
Supporter

Příspěvekod Lofas » 5. led 2015 0:36

pm personal message (správa)
off topiec je ž žo topíšeme uplne dopiče, kamto nepatrí
tak naposledy
fullbody sa sklada z komplexnych cvikov ked dáš bradla zapojiš aj prsa aj triceps aj ramena, dodáš ešte tlakový cvik a zapojiš znovu tieto partie, daš nejaky rotačny(strihanie kladiek,alebo upažovanie, atd) a vzdy ten klb dostane zabrať trošku inak a nie len tlakovymi cvikmi

2, na tomto principe sa dá poskladať fullbody aj zo 6 cvikov ktoré odcvičiš za menej ako hodinu, a ked to spraviš správne tak s apri tom zničiš poriadneto ti garantujem

3, nedam ti tunijaké trening ylen pekne hladaj ked si bol lenivý vygoogliť si čo je off topic a hned si sa spytal tak nemusím byť psycholog na to aby som vedel že si bol lenivýaj na to poriadne hladať plan :)
študuj čitaj je tu toho vela... hlavne sa nepytaj na všetko ale čitaaaj! :)

Zpět na “Výživa/diety”