Stručně o vitamínech

vše co má souvislost se správnou stravou

Moderátoři: pascal, keba

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 12. pro 2008 15:56

a ty si mu uverl :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (kde je smajlik co sa vala po zemy a bucha do nej rukami od smiechu) ...

ale inak bkomplex v objemovke berem (kvoli apetitu teda hlavne) a s bcaa to samozrejme mozes v pohode ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

brajen

Příspěvekod brajen » 12. pro 2008 15:59

ci na ruky to neviem ale ja bkomplex jem hlavne na imunitu a este podporuje chut do jedla :P
papam lacnejsiu rovnako dobru verziu pangamin-pivovarske kvasnice
s bcaackami to samozrejme davat mozes dokonca moj terajsi pangamin ma v zlozeni napisane aj esencialne aminok. (takze aj bcaa)
vitaminy mozes celkovo davat s hocicim
179cm 18r. +/-82kg cvičím od augusta 2006
BP-117,5kg DL-150kg SQ-120kg

jenniesmoke

Příspěvekod jenniesmoke » 12. pro 2008 16:04

Marek píše:Mně jednou jeden opravdu solidně nabušenej týpek s nehoráznejma prackama v posilce řekl, že je na ruce dobrý žrát B-komplex... :D Polykáte někdo pravidelně pilulky B-komplexu? Jak to jde dohromady s kapslemi bcaa?

B-komplex zobu pravidelně, ale teda ne kvůli velkejm prackám :D
BCAA a vit. B si těžko budou nějak škodit :wink:
I love deadlift :-)

Spartan warrior

Příspěvekod Spartan warrior » 12. pro 2008 17:42

stanley píše:a ty si mu uverl :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (kde je smajlik co sa vala po zemy a bucha do nej rukami od smiechu) ...

Ale hovno. Zas takovek idiot nejsem. On poznal, že mu nevěřím, tak začal něco o tom, že když byl malej, tak doma cvičil jenom ruce. Tak to už se mi zdálo tuplem podezřelý... Pak říkal něco o genetice, tak to bylo uvěřitelný ale... No a když začal o tom, že se svejma 190cm a 117kg ještě navíc boxuje a každej mu závidí jakou má kondičku a jak je obratnej, tak jsem si začal myslet, že to normální zas tak není a bude v tom něco jiného...
WE WILL STAND AND FIGHT !!!

Spartan warrior

Příspěvekod Spartan warrior » 12. pro 2008 17:43

Mimochdoem a kdy ten B-komplex zobete? Ráno, po obědě, po tréninku...? 8)

brajen

Příspěvekod brajen » 13. pro 2008 16:23

hocikedy :lol:
niekedy som daval aj 3x denne rano, naobed, vecer teraz davam iba vecer ale podla mna je to jedno kedy to jes
179cm 18r. +/-82kg cvičím od augusta 2006

BP-117,5kg DL-150kg SQ-120kg

jenniesmoke

Příspěvekod jenniesmoke » 13. pro 2008 22:31

Marek píše:Mimochdoem a kdy ten B-komplex zobete? Ráno, po obědě, po tréninku...? 8)

Většinou ráno, když je třeba tak 3 x denně forte.
I love deadlift :-)

Spartan warrior

Příspěvekod Spartan warrior » 14. pro 2008 14:04

jenniesmoke píše:
Většinou ráno, když je třeba tak 3 x denně forte.

Co znamená "když je potřeba"???

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 15. pro 2008 9:07

Bkomplex optimalne s jedlom bohatym na zivocisne bielkoviny a tuky ...
All of the technical perfection in the world means nothing if someone lacks the volition to break a maximal weight off the floor and force it to lockout.

stz

Příspěvekod stz » 17. črc 2009 22:48

maj.kl

Příspěvekod maj.kl » 12. srp 2009 10:49

nezhrnul by niekto prosím aké vitamíny telo pri raste svalovej hmoty a aj celkovo na správne fungovanie potrebuje? myslím hlavne človeka ktorý sa venuje posilňovaniu?? díky moc

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 14. dub 2011 12:07

skWor

Příspěvekod skWor » 10. říj 2012 6:52

Mám dotaz ohledně vitamín C - kys. askorbové
Momentálně čtu toto:
Vitamin_C-liecba
http://ulozto.cz/xePjdsg/vitamin-c-liecba-pdf

A jedna z věcí, ketou jsem se dozvěděl, tak že pro lidské tělo jsou prospěšné dávky vit. C mnohonásobně překračující doporučenou denní dávku, která je cca 75mg. V knize uvádí, že toto množství je minimální, které tělo potřebuje. Jinak už hrozí kurděje. Ohledně užívání vit. C doporučují dávky až k 10g a v případě nemoci dokonce k 20g vit. C. Na netu jsem našel v potravinářských doplňcích kys askorbovou - vit. C a začal jsem uvažovat o "pokusu" na sobě s dlouhodobě vyšší dávkou vit C. Cca kolem 2g/den. Začíná podzim, období všelijakých nachlazení, tak by to nemuselo být na škodu.

A teď k dotazu: má zde na IF někdo zkušenost s touto formou vit C. a také jestli jsou zkušenosti s užíváním dávek vit. C po gramech?
Impossible is a word to be found only in the dictionary of fools. – Napoleon Bonaparte

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 10. říj 2012 22:03

Samozřejmě, to je známá věc. Už jenom díky tomu, že orálním dávkováním se nevyužije vše, tak i proto musíš dávat mnohem více než-li doporučované množství. Když na mě něco leze, tak dávám céčka na gramy, klidně i 3-5g v jedné dávce. Do chvilky, řádově 1-2 dny, je náběh nějaké nemoci fuč.

Mimochodem, zde se také mluví o "céčku", doporučuji shlédnout přednášku celou:

- http://www.demiurg.cz/index.php?option= ... &Itemid=35

Atilak

Příspěvekod Atilak » 11. říj 2012 8:13

Já ten stejný "pokus" jako máš v plánu udělal taky. Jenom mnohem razantnější :)

Folis někde dával odkaz na 5kg kys.Askrobové. Kupoval jsem to tam. Rozpustná je jednoduše ve vodě a chutná to jak voda s citrónem.

Můj pokus probíhal tak, že jsem studoval vlivy mega dávek vit.C. Měl by existovat jednoduchý indikátor toho, jestli tělo dokáže využít vit.C mu dodávaný. Pokud přestřelíš dávku, tak se posereš(průjem) :) Takže jsem postupně zvyšoval dávku na hranici, užíval nějakou dobu a pak se ta hranice stále posouvá níž a níž, protože tělo už nepotřebuje tolik vit. C - vyřeší si co potřebuje a dá se do kupy. Dostal jsem se až na 30g denně.
Aktuálně jsem na 5g/denně dlouhodobě.
Nejlepší je v několika dávkách denně v rozmezí 4hodin. U těch 5g(málo) dávám jenom ráno a večer(po tréninku).

Ze všech "supplementů" jsem po kůře vitamínu C pozoroval nejvýznamější rozdíl v celkovém zdraví a funkčnosti těla. Hned v závěsu je hlídání acidobazické rovnováhy. Takhle to vnímám já.
"Given enough time, any man may master the physical. With enough knowledge, any man may become wise. It is the true warrior who can master both....and surpass the result." - Tien T'ai

Zpět na “Výživa/diety”