PETR "FOLIS" FOLPRECHT - SEZÓNA 2016 (RAW PWL)

zaznamenávejte své úspěchy/neúspěchy zde

Moderátoři: pascal, keba

Metallifter
Supporter

Příspěvekod Metallifter » 17. čer 2013 13:09

coolturista píše:PS: to cerny na fotce z plaze, to jsou normalne plavky? kdes je koupil?

To by aj mňa zaujímalo... :)

coolturista
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod coolturista » 17. čer 2013 13:56

jsou super, nejsou upnuty, nejsou ani slipovy a nejsou to ani nejaky kratasy, takovy prave shanim :D

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 17. čer 2013 23:09

Metallifter píše:
coolturista píše:PS: to cerny na fotce z plaze, to jsou normalne plavky? kdes je koupil?

To by aj mňa zaujímalo... :)

Jojo, jsou to plavky, Armani překvapivě :lol:, tajné zdroje. :D Na netu by se určitě našly podobné další, ale cenově budou trošku jinde. V takovém stylu se dají ale sehnat určitě i jiné značky. Na Heurece zadat klíčová slova :-)

RIP: díky moc! I já tomu věřím, na pozdim na MS mám v plánu. :-)

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 19. čer 2013 21:45

2. CYKLUS - TRÉNINK 1
Úterý 18. června 2013
RAW SQUAT AND DEAD LIFT DAY

Obrázek

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 19. čer 2013 21:46

2. CYKLUS - TRÉNINK 2
Čtvrtek 20. června 2013
RAW SQUAT AND DEAD LIFT DAY

Obrázek

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 29. čer 2013 23:59

ME IRP 2013 (22.-23.6., hotel Pyramida, Praha)

Poslední závod jarní části sezóny mám za sebou. Závod byl naplánován na dva víkendové dny. V sobotu byl bench a v neděli dřep a mrtvý tah. Do Prahy jsem dorazili již brzkých ranních hodinách v sobotu. Franta Vincourek z naší výpravý závodil i v sobotu. Hned po příjezdu jsme se zvážili. Navážil jsem letošní sezónu již pro mě standardních 104,1kg. Řidil jsem, takže mít den volna do závodu bylo více než dobré pro mě.

Jen něco málo pro nezasvěené k mladé čistě RAW federaci IRP. Jedná o čistě RAW federaci s původem v Německu, velkou účastí oné země bylo znát, odkud federace pochází, i blízké vzdáleností z Prahy samozřejmě :-) . V této federaci jsem závodil prvně a určitě ne naposledy. Zajímavá změna, hlavně co se týče váhových kategorií (• up to 75 kg: lightweight, • up to 95 kg: middleweight, • up to 115 kg: heavyweight, • over 115 kg: superheavyweight), tak i tím, že závodník si může zazvedat v jakékoli disciplíně, která je hodnocena každá zvlášť (tedy žádný součet, total zde není). Využil jsem tedy své dvě nejsilnější disciplíny a dopadl následovně: ve dřepu zlato za výkon 270kg (povoleny navlékací bandáže), dále další zlato v mrtvém tahu výkonem 310kg, a aby toho nebylo málo, tak pohár za absolutku v open ve dřepu (zde se výkon přepočítával na reshel points, v rámci kategorií se na vyhodnocení používá odečet, tedy zvednutá váha - bw). Výkony spíše takové "normální" , holt poslední závody jarní části sezóny. Ale umístění mě velice mile překvapilo. :-) Teď víceméně odpočinek přes prázdniny od těžkých vah (trénovat samozřejmě budu). A od září se můžeme s plnou vervou vrhnout na přípravu na MS WPC 2013 shodou okolností na zcela stejném místě jako proběhnuvší ME IRP. :-)

Video zde:

Petr Folprecht - ME IRP 2013 (23.06., Praha, hotel Pyramida)

- http://www.youtube.com/watch?v=3Qh1inb5aR4

Zde video Karlíka Sazmy, který se pokoušel 3. pokusem o WR v IRP federaci, a to výkonem 237,5kg (dosavadní rekord 235kg). Pokud zcela lehký, ale kupodivu (nikdy se mu nestalo) mu osa vyklouzla z pravé ruky. S úchopem tam mělo problém až podezřele více závodníků, včetně mě. Těžko říct, čím to bylo.

[b]Karel Sazma - ME IRP 2013 (23.06., hotel Pyramida, Praha)
[/b][/u]

- http://www.youtube.com/watch?v=POSJ51rLTGA

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 30. čer 2013 0:01

ME IRP 2013 (22.-23.6., hotel Pyramida, Praha)

Poslední závod jarní části sezóny mám za sebou. Závod byl naplánován na dva víkendové dny. V sobotu byl bench a v neděli dřep a mrtvý tah. Do Prahy jsme dorazili již brzkých ranních hodinách v sobotu. Franta Vincourek z naší výpravý závodil i v sobotu. Hned po příjezdu jsme se zvážili. Navážil jsem letošní sezónu již pro mě standardních 104,1kg. Řidil jsem, takže mít den volna do závodu bylo více než dobré pro mě.

Jen něco málo pro nezasvěcené k mladé čistě RAW federaci IRP. Jedná o čistě RAW federaci s původem v Německu, velkou účastí oné země bylo znát, odkud federace pochází, i blízké vzdáleností z Prahy samozřejmě :-) . V této federaci jsem závodil prvně a určitě ne naposledy. Zajímavá změna, hlavně co se týče váhových kategorií (• up to 75 kg: lightweight, • up to 95 kg: middleweight, • up to 115 kg: heavyweight, • over 115 kg: superheavyweight), tak i tím, že závodník si může zazvedat v jakékoli disciplíně, která je hodnocena každá zvlášť (tedy žádný součet, total zde není).

Využil jsem tedy své dvě nejsilnější disciplíny a dopadl následovně:

- ve dřepu zlato za výkon 270kg (povoleny navlékací bandáže - využil jsem toho a dřepoval v těchto od Inzeru Knee Sleeves XT - http://www.inzereurope.eu/shop/index.ph ... uct_id=135 )
- dále další zlato v mrtvém tahu výkonem 310kg,
- a aby toho nebylo málo, tak pohár za absolutku v open ve dřepu (zde se výkon přepočítával na reshel points, v rámci kategorií se na vyhodnocení používá odečet, tedy zvednutá váha - bw).

Výkony byly spíše takové "normální", holt poslední závody jarní části sezóny. Ale umístění mě velice mile překvapilo. :-) Teď víceméně odpočinek přes prázdniny od těžkých vah (trénovat samozřejmě budu). A od září se můžeme s plnou vervou vrhnout na přípravu na MS WPC 2013. Shodou okolností na zcela stejném místě jako proběhnuvší ME IRP. :-)

Videa zde:

Petr Folprecht - ME IRP 2013 (23.06., Praha, hotel Pyramida)

- http://www.youtube.com/watch?v=3Qh1inb5aR4

[b]Karel Sazma - ME IRP 2013 (23.06., hotel Pyramida, Praha)

- http://www.youtube.com/watch?v=POSJ51rLTGA

Zde video Karlíka Sazmy, který se pokoušel 3. pokusem o WR v IRP federaci, a to výkonem 237,5kg (dosavadní rekord 235kg). Pokud zcela lehký, ale kupodivu (nikdy se mu nestalo) mu osa vyklouzla z pravé ruky. S úchopem tam mělo problém až podezřele více závodníků, včetně mě. Těžko říct, čím to bylo.

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 5. črc 2013 19:59

Ještě k jednotlivým pokusům:

RAW SQUAT (Inzer Knee Sleeves XT)

V rozcvičovně jsem šel do 240kg. Jinak k těm bandážím, někomu by se mohlo zdát na pohled, že dost pomáhájí, ale dle zkušeností bych neřekl, reálně možná pár kilo, spíše mě po závodech z toho bolely kolena. Už to nechci na kolena. Veděl jsem ale, že od republiky už defacto není nějak extra nadřepováno, takže jsem ani nějak nevěděl co dám a nedám.

1. pokus - 260kg (o.k.)
- celkem lehký, hluboký základ.

2. pokus - 270kg (o.k.)
- už těžší a hloubka trefená přesně na hranici uznatelosti.

3. pokus - 275kg (miss, no lift)
- šel jsem zbytečně moc do hloubky a už nebylo síly, zasekl jsem se dole.

RAW DEAD LIFT

V rozcvičově do 270kg.

1. pokus - 300kg (o.k.)
- lehký základ, ale obavy některých, že osa z nevysvětlitelných důvodu klouže, hodně závodníkům vypadávala z ruk, byly potvrzeny. Osa dost sjížděla, málem jsem to neudržel.

2. pokus - 310kg (o.k.)
- pořád pocitově docela s rezervou, opět problém s úchopem, ale udržel jsem.

3. pokus - 320kg (miss, no lift)
- zde jsem si to už pořádně chytil, ale technicky odspodu hodně nepovedený pokus, klasicky u mě jsem to nahoře nedotáhl. Jen pro zajímavost, kdybych zvolil 315kg na 3. pokus, což bych zřejmě dal, tak jsem mohl myslím vyhrál absolutku i na mrtvolu, škoda, když nebylo na osobáky, tak se mohlo alespoň taktizovat na umístění. :-)

Výsledky:

- http://www.irp-powerlifting.com/pdf/Results-EM-2013.zip

Dřep (Inzer Knee Sleeves) - 270kg
Mrtvý tah (only belt) - 310kg

Umístění:

1. místo RAW SQUAT kategorie Men -115kg
1. místo RAW DEAD LIFT kategorie Men -115kg
Absolutní vítěz RAW SQUAT kategorie Men

Fotogalerie:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další fotografie na FB:

- https://www.facebook.com/media/set/?set ... 640&type=3

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 7. črc 2013 15:00

Prázdninový trénink - před-příprava na MS WPC 2013

Trénink přes prázdniny ve znamení snížení intenzity a zvýšení tréninkového volume. A hlavně na zaměření se na trénink core v každém tréninku, dle tohoto vzoru (mimochodem, doporučuju přečíst celý blog autora):

- http://radovangergel.blog.sme.sk/c/3168 ... -diel.html

Trénink bude na 3x v týdnů, dle následujícího plánu:

Obrázek

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 7. črc 2013 15:07

1. CYKLUS - TRÉNINK 1
Neděle 30. června 2013
RAW SQUAT DAY

Přes prázdniny budu zařazovat pin squats ( http://www.youtube.com/watch?v=RXhh91EGHHM ), protože mám velkou slabinu ve spodní fázi dřepu. Dřepovat cca do soutěžní hloubky, kde položím osu na stojany a pak vystřelím.

Obrázek

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 7. črc 2013 15:09

1. CYKLUS - TRÉNINK 2
Úterý 2. července 2013
RAW BENCH PRESS DAY

Obrázek

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 7. črc 2013 15:13

1. CYKLUS - TRÉNINK 3
Čtvrtek 4. července 2013
RAW DEAD LIFT DAY

5x160kg, 5x170kg, 5x180 a 4x190kg (5. rep už jsem neudržel nadhmat) nadhmatem. Asi PR některé série nadhmatem. 5x200kg již střídavým, ale obráceným gardem opět, než jsem zvyklý. Biceps už začínal opět za tu dobu příprav a závodů lehce pobolívat, tak mu raději dám přes prázdniny odpočinout a dám ho jako nadhmatovou ruku u mrtvoly.

Obrázek

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 7. črc 2013 22:25

2. CYKLUS - TRÉNINK 1
Neděle 7. července 2013
RAW SQUAT DAY

Obrázek

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 12. črc 2013 22:35

2. CYKLUS - TRÉNINK 2